powrót do aktualności

07

kwietnia
2014

ARMIA KOLEJNĄ GWIAZDĄ!

Kolejną gwiazdą Festiwalu 4M oraz RIMFEST'u będzie legendarny zespół ARMIA! Mocne uderzenie i kawał pozytywnej energii!

Zespół Armia powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowoœci polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego i S³awomira Go³aszewskiego. Muzyka zespołu to synergia energetycznego rocka, folku, free jazzu i awangardy, zawierająca cytaty z muzyki klasycznej i ludowej. Waltornia definiuje unikalne brzmienie zespołu, a rockową sekcję rytmiczną uzupełniają dźwięki fortepianu, fletu, instrumentów smyczkowych, perkusyjnych i etnicznych, jak didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury œwiatowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak równie¿ do Starego i Nowego Testamentu.

Połączenie poetyckich tekstów z szerokim instrumentarium i nieskrępowaną ramami stylistycznymi ekspresyjną muzykę sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem.

10 albumów studyjnych wydanych przez zespół zdobyło uznanie zarówno wœród słuchaczy, jak i recenzentów, niektóre z nich zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. Armia znana jest z koncertów o niepowtarzalnej atmosferze, czego zapisem jest 6 wydawnictw live.

www.armia.art.pl
www.facebook.com/armiaband
www.myspace.com/armiaband
www.youtube.com/ArmiaBandOfficial


sponsorzy i parnerzy