O festiwalu

Rock In Mińsk Fest to cykliczna impreza muzyczna w Mińsku Mazowieckim, której organizatorem jest Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna. W tym roku odbędzie się już dziewiąta edycja. Co roku festiwal cieszy się wielką popularnością zarówno wśród zespołów startujących w konkursie jak i wśród lokalnej publiczności. RIMFEST to impreza plenerowa, wpisująca się w Festiwal 4M – Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki (www.festiwal4m.pl).

W ramach festiwalu odbywa się otwarty konkurs dla zespołów z terenu całego kraju, nie mających podpisanego kontraktu płytowego. Na przeglądzie wystąpi 5 zespołów wybranych na podstawie wcześniejszych eliminacji, polegających na selekcji nadesłanego materiału z nagranymi utworami. Po zakończeniu występu wszystkich zespołów zakwalifikowanych do udziału w przeglądzie, wystąpią gwiazdy wieczoru (więcej szczegółów w dziale Line-up).

Przypomnijmy – podczas dotychczasowych edycji Festiwalu, gościliśmy takie zespoły jak: HappySad, 2TM2,3, LIPALI, Acid Drinkers, Voo Voo, Kim Nowak, Luxtorpeda, Mach of the Year, Blast You, Indios Bravos, Armia, Łąki Łan, Kim Nowak i wiele innych. Zgłoszenia do konkursowej części festiwalu rokrocznie przysyła kilkaset zespołów z całego kraju.

Jurorami RiMFestu byli m.in.: Olaf Deriglasoff, Robert Brylewski, Adam Wolski, Paweł Kostrzewa, Małgorzata Halber, Marek Wiernik, Piotr Kędzierski, Piotr Makak Szarłacki, Małgorzata Kaczmarek oraz wielu innych dziennikarzy i muzyków. Jury jest niezależne od organizatora.


Tegoroczny Festiwal odbędzie się 1 grudnia 2018 roku (sobota) w Miejskim Domu Kultury.sponsorzy i parnerzy