powrót do aktualności

05

maja
2017

OŚWIADCZENIE

Kochani Rimfestowicze! Przez 10 lat organizowaliśmy dla Was, ale i dla siebie festiwal Rock In Mińsk Fest, który z każdym rokiem rozrastał się i rozwijał tak jak mogliśmy to sobie tylko wymarzyć. Od czasów kina Światowid po dużą scenę pod Pałacem Dernałowiczów; od przesłuchiwania w zadymionym „Pubie 3” małego pudełka płyt zgłoszonych kapel po kilkaset internetowych zgłoszeń.


Przez te 10 lat do udziału w Konkursie Festiwalowym zgłosiło się ponad 2 tysiące kapel, a w naszym mieście zagrały m.in. takie zespoły jak: HappySad, 2TM2,3, LIPALI, Acid Drinkers, Voo Voo, Kim Nowak, Luxtorpeda, Indios Bravos, Armia, Łąki Łan czy VavaMuffin. W naszym Jury zasiadali m.in. Olaf Deriglasoff, Robert Brylewski, Adam Wolski, Paweł Kostrzewa, Małgorzata Halber, Marek Wiernik, Piotr „Kędzior” Kędzierski, Piotr "Makak" Szarłacki, Małgorzata Kaczmarek i wielu innych dziennikarzy i muzyków. Przy festiwalu pracowało kilkudziesięciu wolontariuszy, a każdy z nich robił to za darmo.


To było 10 fantastycznych lat, z fajnymi ludźmi i dobrą muzyką. Czas na chwilę oddechu, w tym roku robimy sobie przerwę i myślimy nad nową, ulepszoną formułą festiwalu. Nie oznacza to, że próżnujemy! Już w ostatni weekend czerwca zapraszamy na Festiwal 4M – Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki, podczas którego tradycyjnie szykujemy dla Was mocną rockową sobotę. Wpadnijcie też powspominać z nami Rimfest, bo nie zabraknie jego dobrego ducha.


Na zdjęciu koncert Happysad w kinie Światowid podczas I Rock In Mińsk Fest w 2007 roku.

 


sponsorzy i parnerzy