• Nazwa zespołu: MOONKITE

 • Miejscowość: Katowice

MOONKITE

Zespół MOONKITE powstał w Katowicach jesienią 2014 roku z inicjatywy Mariusza Pyki (śpiew, teksty, kompozycje) oraz Wojciecha Potrzebowskiego (gitara, aranżacje), którzy po kilku wspólnych próbach stwierdzili zgodnie, że mieszanka na pozór nie pasujących do siebie inspiracji: - subtelna wrażliwość i na wpół akustyczna intymność muzyki współczesnych bardów, - a także chwytliwość nowocześnie wyprodukowanych utworów z pogranicza rocka i popu może stanowić interesującą propozycję na polskiej scenie muzycznej i rodzimą alternatywę dla koneserów podobnych klimatów muzycznych zasłuchanych w artystach scen amerykańskich, czy brytyjskich.

Skład zespołu uzupełnili: Robert Zając (gitara), Oskar Ludziak (bas), Kuba Jantos (perkusja) oraz Jola Gacka (śpiew, skrzypce).

Muzycy zespołu kojarzeni do tej pory z bardzo róznymi stylami muzycznymi (rock, nu-metal, folk, gospel, poezja śpiewana), tworzą wspólnie pod szyldem MOONKITE eklektyczną i wyrafinowaną mieszankę klimatu, przestrzennych i chwytliwych melodii, doprawionych akustycznymi brzmieniami gitar i skrzypiec, na styku muzyki rock, pop i folk.

Muzyków MOONKITE na pozór dzieli wszystko: inspiracje, doświadczenie, pomysły na życie i metody ich realizacji. Łączy wyłącznie pasja wspólnego tworzenia w odmiennej, niż dotychczas stylistyce. Ważną częścią artystycznej propozycji MOONKITE są osobiste teksty skupione wokół tematyki wielopłaszczyznowości relacji międzyludzkich, faz ich rodzenia się, transformacji, przemijania oraz wpływu na nasze codzienne życie.

MOONKITE to opowieść o kimś, kto musi dorosnąć, ale pielęgnuje w sobie dziecko. Odczuwa głębiej i pełniej. Podąża za marzeniami. Tęskni do prostych i jednoznacznych relacji z drugim człowiekiem. MOONKITE to historia, w której stale brakuje kolejnego rozdziału. Szuka własnej tożsamości. Wciąż pisze się na nowo. MOONKITE to piosenki o... prostych uczuciach.

Lista utworów

Skład zespołu

 • Mariusz Pyka

  śpiew

 • Wojciech Potrzebowski

  gitara

 • Robert Zając

  gitara

 • Jola Gacka

  skrzypce, śpiew

 • Oskar Ludziak

  bas

 • Kuba Jantos

  perkusja

Galeria zdjęćsponsorzy i parnerzy